Jadeitowe Gua Sha na zielonym tle z liśćmi / fot. freepik freepik.com
Kamienie Gua Sha to narzędzia, wykonane z różnego rodzaju specjalnych kamieni, wykorzystywane do masażu twarzy, szyi oraz ciała. Wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Dowiedz się, jak działają kamienie Gua Sha, jak się nimi posługiwać, z czego są wykonane i ich pozytywne skutki.
Spis treści:
ToggleKamienie Gua Sha są robione ze specjalnych minerałów lub kamieni półszlachetnych, które według tradycyjnej medycyny chińskiej mają właściwości energetyczne i pozytywnie wpływają na naszą skórę. Każdy kamień, w zależności od tego, z czego jest on wykonany, ma inne właściwości, odpowiadające innym rodzajom skóry.
Najpopularniejszymi kamieniami, z jakich wykonane są kamienie Gua Sha to:
Kamieni Gua Sha używa się do masażu, aby poprawić krążenie krwii i limfy. Pomaga również rozluźnić napięcie mięśniowe, stymuluje produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry oraz przy codziennej pielęgnacji sprawią one, że produkty przez nas używane będą się lepiej wchłaniać.
Gua Sha jest starożytną chińską sztuką masażu, która opiera się na tak zwanym skrobaniu skóry kamieniem oraz pocieraniu, aby uzyskać wyżej wymienione efekty. Stosowania do leczenia bólów mięśni i stanów zapalnych. Uważane jednak za praktyki pseudomedyczne, ponieważ nie ma żadnych znaczących dowodów o jego pozytywnym działaniu medycznym.
Aby masaż kamieniami Gua Sha przyniósł pozytywne skutki i nie zaszkodził nam, trzeba przygotować do niego skórę. Trzeba oczyścić skórę twarzy i nałożyć ulubiony olejek, serum lub krem, aby zapewnić poślizg kamieniowi. Delikatniej przesuwając kamienie po twarzy i szyi, wykonuj ruchy od środka twarzy na zewnątrz. Masuj głównie obszary opuchnięte lub tam, gdzie czujesz napięcie mięśniowe. Aby uzyskać pożądane efekty wykonuj masaże regularnie.
Po regularnym stosowaniu kamieni Gua Sha w naszej pielęgnacji możemy zauważyć:
Warto również zaznaczy, że należy pamiętać o czyszczeniu kamieni po każdym użyciu i najlepiej przechowywać je w chłodnym miejscu – wtedy efekty będą jeszcze lepsze. Odradza się także mocnego dociskania kamieni, lepiej wykonywać delikatnego nacisku.
Nie powinno się używać kamieni, gdy na skórze występują uszkodzenia, przy łuszczycy, cerze naczynkowej oraz przy trądziku. Także trzeba być ostrożnym przy cerze wrażliwej, ponieważ po masażu skóra może być lekko zaczerwieniona, a przez zbyt mocny docisk mogą pojawić się siniaki. Dlatego kamieni należy używać delikatnie i ostrożnie, aby nie pogorszyć swojego stanu skóry.
Kamienie Gua Sha należy kupować u sprawdzonych źródeł, aby były one wykonane z prawdziwych kamieni. Należy także się kierować właściwościami kamieni, z jakich wykonane są kamienie Gua Sha, aby wybrać dla siebie najlepszy i żeby pomóg nam z dolegliwościami. Najlepiej szukać w drogeriach lub na stronach, gdzie zajmują się sprzedażą do pielęgnacji skóry.
Kamień ma kształt serca o zaokrąglonych rogach, z czego każda strona służy do konkretnej części twarzy, szyi, ciała. Roller jest dwustronny, posiada rączkę do trzymania, jeden roller jest mniejsza, a drugi większy. Techniki masażu są niemal identyczne i wszystko zależy od preferencji i wygody użytkowania.
Kamienie Gua Sha to doskonałe narzędzie do naturalnej pielęgnacji skóry. Regularny masaż poprawia krążenie, wygładza skórę i działa relaksująco. Dzięki stosowaniu Gua Sha można osiągnąć oczekiwane efekty, nie wydając dużo pieniędzy na zabiegi.
Joga, fot. Elina Fairytale, pexels.com
Najpiękniejsze dekoracje wielkanocne – pomysły na ozdobienie domu i stołu
Suknie ślubne – jak wybrać tę jedyną na najważniejszy dzień w życiu? Zdjęcie: unsplash.com