Domy z certyfikatem BREEAM – warte rozważenia! Mieszkańcy tych budynków czerpią korzyści, takie jak zmniejszona emisja dwutlenku węgla, zmniejszone ryzyko chorób, a nawet własna zielona stacja energetyczna. W tym świecie zielona certyfikacja jest nie tylko liderem, ale także standardem. Zrównoważone projektowanie nie kosztuje dużo więcej niż konwencjonalne projektowanie i przynosi korzyści wszystkim. Zielone budynki nie tylko oszczędzają pieniądze, ale także poprawiają jakość życia. Nie tylko to, ale mogą też przyciągnąć nowych najemców i firmy zaangażowane w ochronę środowiska. mój kraj jest obecnie jednym z liderów budownictwa ekologicznego na świecie.
Certyfikacja BREEAM to najpopularniejsza metoda oceny efektywności środowiskowej budynków. Został wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii w 1990 roku. Spośród 1100 „zielonych” budynków w Polsce, 865 nieruchomości otrzymało właśnie certyfikat BREEAM – łącznie 18 milionów i 852 000. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Pod względem inwestycji mieszkaniowych istnieje obecnie 89 budynków, z których 46 zostało pomyślnie certyfikowanych w ubiegłym roku.
Spis treści:
ToggleZrównoważone budynki stają się coraz bardziej popularne, a jedną z największych korzyści płynących z certyfikacji BREEAM jest to, że pozwala ona w pewnym stopniu na uznanie budynków za zrównoważone i zajmuje mniej czasu niż certyfikacja budynków.
Deweloperzy zamawiający nowe budowle muszą spełniać wiele standardów jakościowych, które wykraczają poza wymogi prawne. Aby odnieść sukces, należy utrzymać dziesięć głównych kategorii.
Oto niektóre z głównych kryteriów dla zautomatyzowanych placów budowy AI: zarządzanie placem budowy, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, zużyte materiały i odpady, ekologia i szacunek dla terenu, zanieczyszczenie i innowacje.
Wielu Polaków coraz częściej wyraża poparcie dla przeprowadzki do ekologicznych domów i mieszkań. Ta decyzja wiąże się z wieloma korzyściami materialnymi, takimi jak lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach i niższe rachunki za energię. Inteligentne urządzenia i zrównoważona konstrukcja domu mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy, zaspokajając Twoje potrzeby w zakresie ciepła i energii.
Kolejną korzyścią z inwestowania w nieruchomości z budynkami z certyfikatem BREEAM lub innymi konstrukcjami ekologicznymi jest to, że Ty i Twoja rodzina możecie uzyskać najwyższe oprocentowanie. Przy marżach zysku z zielonych kredytów hipotecznych w zakresie od 0,1% do nawet 0,5%, jest to duża oszczędność na kredycie mieszkaniowym.
Na tym jednak nie koniec, ale dążenie do zrównoważonego rozwoju ekologicznego i wiejskiego mieszkańców ma wiele zalet, w tym wiele niematerialnych atrybutów. Dobrze zaprojektowane tereny zielone, miejsca parkingowe ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, miejsca do przechowywania rowerów – to tylko niektóre z rozwiązań, które deweloperzy wprowadzają na swoich terenach inwestycyjnych, aby tworzyć lepszy regionalny mikroklimat i czystsze środowisko w całym mieście. Powietrze.
W Polsce nikt tego nie bada, a kilka lat temu Amerykanie obliczyli różnicę na poziomie 2%. Jest to przybliżony szacunek kosztu samej certyfikacji w stosunku do kosztu całej inwestycji. Deweloperzy muszą przeznaczyć co najmniej tysiące dolarów na sam certyfikat i jego administracyjne nabycie.
Ostateczna kwota związana z modyfikacjami projektu i zastosowaniem rozwiązań wpływających na wynik certyfikacji zależy m.in. od wielkości budynku oraz tego, czy jest to obiekt istniejący, czy nowoprojektowany.
Z kolei certyfikowane ekologiczne budynki to niższe koszty eksploatacji, a także wyższe wartości nieruchomości i wyższe ceny najmu. Analiza czynszów za biura w Londynie w budynkach z certyfikatem BREEAM w latach 2000-2009 pokazuje, że czynsze wzrosły w tym okresie o 18%, a ceny transakcyjne tych inwestycji wzrosły o 21%.